Kariyer tavsiyesi

Öncelikle merhabalar herkese,

Ben DevOps engineer alanında gelişmek isteyen ve Azure Cloud üzerine eğitim almış biriyim. Daha öncesinde network ve system eğitimim de ve şu an iş aramaktayım.

Şöyle bir ikilem ile karşı karşıya kaldım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. System Engineer pozisyonunda bir iş teklifi yapıldı kurumsal bir firmadan ancak aynı zamanda yine kurumsal bir firmadan 2 aylık deneme süreci neticesinde DevOps engineer rolü teklifi de geldi. Her iki alanda da gerçek bir iş deneyimi olmayan biri için sizce, belirli bir süre system alanında çalışıp daha sonra DevOps alanına kaymak mı mantıklıdır yoksa direk 2 aylik deneme sürecini kabul edip (iki ayin sonunda işsiz kalma ihtimali de var) DevOps alanına girmek mi mantıklıdır?

bu çok kişisel bir soru aslında. ayrıca firmaların diğer özellikleri hakkında da bilgi sahibi değiliz o nedenle karşılaştırma yapmak zor ve oldukça subjektik olacak. Ama ben sizin yerinizde olsam system engineer olarak başlarım.

Hocam şöyle
System Engineer, canlı yayın yapan bir firmanın ekibinde olacak, zaten daha çok bu canlı yayınlar ile alakalı bir pozisyon olacak şirketin systemlerine bakan başka insanlar var, ben canlı yayınlar ile ilgilenen takıma dahil olacağım.
DevOps Engineer rolünde ise bir gsm firmasında 1 aylık bir oryantasyon üzerine 1 aylık bir performans değerlendirmesi olacak ve bunun üzerine karar alınacak.
Spesifik bir bilgi ister iseniz paylaşmaya çalışırım. Bu kadar bilgi verebiliyorum.

Tamamen size kalmış. Ben olsam ilkini seçerdim ama bu benim görüşüm.