Cloud icin Road map önerileri

merhabalar arkadalar. özgür hocamın Udemy deki aws kursuna başladım ancak ani bir kararla vazgeçip YouTube daki azure derslerine başladım. azureden başlayarak devops engineer olarak calisabilecek sekilde bir yol haritası oluşturmaya calisiyorum. fakat her konuda güvenilir ve eksiksiz bir kaynak bulmak zor oluyor çünkü dagilmak ve parca parca olmak istemiyorum. ciddi paralar bayılacak imkanım da kisitli. herseyi kendim yapmak istiyorum ve sadece iyi öğreticilere ihtiyacım var. özgür hocamın anlatımından çok memnunum ve onun anlattigi konuları ondan alarak başlıyorum (daha sonra ingilizcemi de geliştirmek maksadıyla yabancı kaynaklara yönelmek istiyorum) dolayisiyla çalısmam gereken konuları (isini iyi öğrenmek isteyen biri olarak) hangi sirada yada hangilerini ayni anda öğrenmeliyim? ve de özgür hocamın anlatmadigi konuları (linux vs.-tabi bildigim kadarıyla anlatmadigi) hangi kisi ya da kanallardan ogrnemeliyim? bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım yardimci olursa çok sevinirim.buyuk iyilik olur:)