Docker in docker

Merhaba,

Docker kursunuzdan istifade ettikten sonra kubernetes temellerini ogrenmeye baslayacaktim ancak bu arada kucuk bir projeye dahil oldum. Docker ve jenkins kullanarak backend-frontend mimarisinde bir CI-CD sureci yurutmeye calisiyorum. Sizden ogrendiklerim sayesinde dockerfile, docker-compose gibi hususkari hallettim ve temel jenkins bilgimle kendi localimde mimariyi kurabiliyorum ancak jenkinsi bir docker icinde kurdugumda ve olusacak containerlari da container icindeki jenkins workspace icinde calistirmayi denedigimde hata aliyorum. Asil workspace’e degil her defasinda olusturdugu @tmp uzantili bos workspace’e gittiginden docker-compose’u goremiyor ve tabi ki failed olarak sonuclandiriyor. Arastirmalarimda bunun bir docker in docker mevzusu olabilecegini gordum. Sizce de problem bununla ilgili midir, denemeye calistigim docker icinde jenkins mimarisi sizce best practice bir yaklasim midir? tesekkur ederim.

Jenkins container çalıştırirken komuta -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock parametresini de ekleyin. Bu sayede jenkins dockera erişim sağlayıp container oluşturabilecek