Private Subnet'teki EC2 İnstance için Load Balancer Path Based Routing Oluşturma

Private Subnet’te bir adet EC2 instance’ım var. Bu instance’ta ilk olarak bir tane RDS’e bağlı WordPress container oluşturdum ve bunu önce Application Load Balancer sonrada Route-53’ye bağlayarak www.example.com’dan sorunsuz çalışmasını sağladım.

1. basamakta aynı inmstance’ın içine prometheus ve grafana container’larını kurarak WordPress’in metriklerini www.example.com/prometheus ve www.example.com/grafana adreslerinden incelemek istiyorum. İlk olarak Prometheus container’ı kurdum. İnstance’ın 9090 portuna http protocol’ünü seçerek Target Group oluşturdum. ALB’de path based routing yapmak amacıyla listener rule’a gelerek HTTPS’i seçtim. Daha sonra if kısmına /prometheus, then kısmına da forward to target group yaptım.

Ancak www.example.com/prometheus a girdiğimde hatası alıyorum. Bu konuya uyacak bir örnek linki paylaşabilecek yada fikir verebilecek var mı?

Ec2 üstünde docker yüklü ve bunun üstünde mi çalıştırıyorsunuz bu Prometheus Grafana ve WordPressi?

Bu arada alb ile ec2 arasında 9090 portu üstünden erişim var mi? Security Grouplarda bu portu kısıtlayan birşey var mi?

Ec2 üzerinde docker yüklü ve server’ların hepsi container şeklinde. 9090 portu açık ve security group’larda bir sorun yok. natcat ile port’lara ulaşabildiğimi teyit ettim.
İnternette malesef bu yaptığıma yakın bir örnek bulamadım ve zannediyorum target group ve rule’ları tanımlarken bir hata yapıyorum Özgür Bey.

Peki makineye bağlandığınız zaman 9090 la bu containera erişebiliyor musunuz, bunu denediniz mi?