AWS Sabit IP adresi

Merhabalar,
Bir vpc yapısı kurduk ve üzerinde subnetlere bağlı olarak elastic container yapısı kurduk, EC2 yok yani.
Bu ECS bağlı apilerimiz var bu apilerde sabit ıp alması lazım EC2 için sabit IP verebiliyoruz ama ECS için ne yapmalıyım NAT Gateway yeterli olur mu olursa nasıl yapılandırmalıyım ?
Örnek olarak private subnetleri, public subnet üzerindeki nat gatewaye yönlendirip, public subnetide İnternet Gateway mi yönlendirmeliyim?
Ayrıca Apilerim hangi subnette olmalı ?

Yardımlarınız İçin şimdiden teşekkür ederim.

ecs ile bu esnekliğe sahip olamıyorsunuz diye biliyorum. network ayalarında oynama yapmak için eks kullanmalı ya da ecs fargate yapılandırmalısınız. o zaman public ip belirleyebiliyorsunuz. Use a static or Elastic IP address for an Amazon ECS task on Fargate

Merhaba Hocam,
Şuan için iki adet subnet oluşturdum public olması adına a-b olarak,bu subnetlerden a olana da nat gateway koydum, bu subnetleri route table associate ettim. O route table da dedim ki sen internet gatewayden çık, diğer tüm subnetlerin bağlı olduğu route table larada sizlerde bu yeni nat gatewayden çıkın dedim. çıkışlarım için IP sabitledim. içeri girişlerim için de load balancerlarımın hepsini de yeni publicde konumlardırdım.

Doğru veya yanlış şuan için çalışıyor hocam :)) tabi best practice olmaya bilir sizin dediğinizi de şuan araştırıyorum Özgür Hocam teşekkür ederim.

2 Beğeni

Valla benim ECS bilgileri eksikmiş, geride kalmış. Şimdi tekrardan baktım Networking between Amazon ECS services in a VPC - Amazon Elastic Container Service ECS deploy ettiğinizde containerlar ip’yi vpc içinde subnetten alıyorlarmış. Dolayısıyla aynen sizin dediğiniz yöntemle istediğinize ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni

@oguzhan.simsek hocam merhaba çıkışlarda sabit IP’yi NAT gateway ya da yine public subnet üzerinde koşan bir jumpbox instance ile sağlayabilirsiniz. Girişlerde ise Network Load Balancer kullanabilirsiniz.

1 Beğeni