Pod da ConfigMap ile script çalıştırma

Merbahalar,

Ben bir pod içerisinde config map ile bir script çalıştırıyorum ve bu scripti pod’a mount ediyorum. Kodda sleep 3600 yazdım. Her saatte bir pod yeniden başlıyor. Ben podun script i çalıştırdıktan sonra kapamasını istemiyorum pod ilk başladığında bu kod çalışsın ve ilgili dosya pod a mount edilsin sadece hata olduğu durumlarda pod yeniden başlatılsın istiyorum. Bu sürekliliği hangi parametre ile sağlayabilirim. Teşekkürler.

Sorunu yanlış anlamadıysam, scripti while döngüsü içine “while true” olarak almak ve bir liveness probe tanımlamak işine yarayabilir.

Ana process kapandığı anda container dolayısıyla pod da kapanır. Podun kapanmaması için ana processin çalışıyor olması lazım. Ya da bir script ana process ise bunun long running bir daemon çalıştırıyor olması lazım. Aksi takdirde pod kapanır

liveness probe tanımlamadım fakat sonsuz döngü oluşturduğumda podumu restart etmedi fakat bu containerın çalışmasında sorun yaratır mı kestiremiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim

Cevap için teşekkür ederim. Script içerisinde ana komutarımı çalıştırdıktan sonra şimdilik sorun için sonsuz bir döngü oluşturdum