Bir Pod'dan Diğer Pod'a Pod İsmi İle Erişmek

Merhabalar,
Üzerine çalıştığım projede kullanıcılar bazı isteklerde bulunduğunda arkaplanda yeni bir pod ayağa kalkıyor, ilgili işi yapıyor ve daha sonra process i sonlandırıyor ve bu pod öldürülüyor. Bazı sebeplerden dolayı job yerine pod ayağa kaldırmayı tercih ettim. Bu anlık ayağa kalkan pod ları yöneten ana uygulamam var ve aynı cluster üzerinde çalışıyor. Bu yönetici uygulamamın bu ayağa kalkan pod lar ile iletişim kurması gerekti. Readiness probe u da yönetebilmek adına bu podların ayağa kalktığı docker image larında basit bir sunucu ayağa kaldırmıştım. Ben bu sunucu üzerinden rest ile iletişim kurmak istiyorum. Yönetici pod umundan ilgili pod lara IP adresleri ile erişebiliyorum ancak benim bunlara pod isimleriyle erişmem lazım, çünkü IP adreslerini dinamik olarak bilemiyorum. Bunun için her pod ayağa kalktığında ek olarak bir de service objesi ayağa kaldırmak istemiyorum. Pod içinde açılan sunucuya direkt erişmek istiyorum. Bu mümkün müdür acaba?
Teşekkür ederim

Merhabalar, dolaylı bir şekilde çözdüm. Sizlerle de paylaşmak istiyorum. Go ile yazdığım uygulamada, k8s go client kullanarak pod adını verip pod ip sini alıyorum ve o adrese rest üzerinden istek gönderiyorum. Dolaylı olarak bu şekilde çözdüm.

1 Beğeni