Multipass ile k8s cluster kurerken hata alıyorum

Merhabalar;

Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim. Özgür hocamızın udemy üzerinde ilk önce Docker eğitimini alıp bitirdim ve daha sonrasında Kubernetes eğitimi aldım. Kubernetes eğitiminde bir bölümde takıldım ve hata alıyorum. Hata ekran görüntüsünü aşağıda iletiyor olacağım. Kubernetes cluster kurerken bu sorunu yaşıyorum. systemctl status kubelet yaptığım zaman service’in doğru çalışmadığını gördüm sanırım sorun bundan dolayı. Ayrıca kursu alan çoğu kişide aynı sorun olduğunu farkettim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sevgiler.

Bu hatayı aldıktan sonra already exit dediği için /etc/kubernetes/manifests altındaki tüm dosyaları sildim ve tekrar denedim. Bu seferde aşağıdaki hatayı aldım.

Biraz araştırdıktan sonra Swap’ı kapatmam gerektiğini gördüm ve onuda kapatmama rağmen sorunum halen devam etti.

swap’ı kapatma adımını kurulumdan önce yapmanız gerekiyor. bu nedenle bir daha sistemi kurup bu sefer swap’ı kapatıp k8s’i öyle kurmayı deneyin.

1 Beğeni

Hocam selamlar; Multipassteki master ve node1 i purge ile silip ana makinamdaki swapı tekrardan off yaptım. Tekrardan Multipass üzerinde master ve node1 oluşturup kurulum öncesinde ikisinde’de swap’ı off yaptım. Kurulumu tamamladığım bu sefer benzer bir hata aldım. Ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.