AdanZyeDocker 63.bolum

merhaba hocam, 63. bolumdeki alistirmalari yapiyorum docker image yazdim.ama image ile olusturdugum container hep exited status’unda kaliyor…Porttan publish yapamiyorum o yuzden. ekran fotosunu atiyorum. Build isleminden once chmod +x islemini de yaptim. 3-4 saatir uygraisyorum. Kafayi yedirtti. Kisa surede bir donus alirsam, cok memnun olurum. goremedigim bir yer mi var anlamadim

@emin_unsal script.sh dosyasını bulamadım demiş hocam.

COPY script.sh .

hocam 9.satirdaki komutla kopyalamis oluyor html klasorune

1 Beğeni

@emin_unsal hmm şimdi gördüm. terminal’deki output’a bakıyordum da 6/6 “COPY html/ .” yazıyor.
yine de emin olmak için container’ı run ederken ls komutu ile çalıştırığı dosyanın orada olduğunu kontrol edebilir misin?

Hocam script.sh dosyasini da almis durumda. bir problem gozukmuyor.
Sadece sunu fark ettim . ozgur hoca yaparken Command sutununda, calisan komut olarak ./script.sh gozukuyor
Benimkinde command olarak “/docker-entrypoint.…” olarak gozukuyor. Buradan bir problem olabilir mi

bence .script.sh file’ini calistirmada bir problem olusuyor

@emin_unsal 11’inci satırda ENTRYPOINT [“script.sh”] yazabilir misin hocam CMD yerine.

Script.sh dosyasını vscode ile açıp sağ alt kısımda crlf mi lf mi yazıyor kontrol eder misiniz? Eğer crlf ise oraya tıklayıp LF’e çevirip kaydedin. Sonra yeniden image oluşturup deneyin.

1 Beğeni

Hocam merhaba ,dediginiz gibi crlf 'yi lf yaptim .Daha sonra olusturdugum image ile uygulamayi publish edebildim? Burada LF ve CRLF farki nedir hocam?script yazarken buna LF olarak ayarlamak mi gerekiyor?Simdiden cevap icin tesekkurler

CMD [ “sh”, “./script.sh” ] bu şekilde de çalıştırabilirsiniz.