Docker container Loglarını görme

Herkese merhaba arkadaşlar , bir docker containerim var exec ile içine girdigimde giriş çıkış loglarını kendi sunucuma request atmak istiyorum.
exec ile girilen containerin giriş çıkış loglarını nasıl görebilriim ?

1 Beğeni

Merhaba, giriş çıkış logundan kastınız nedir? Soruyu tam anlayamadım biraz daha detay verir misiniz?

docker exec it container_id bash olarak containerin içine giriyorum , bu giriş çıkışı loglamak istiyorum müşteriye açık şekilde verecegim sözleşmemede erişim için tazminat davası açtıgımı dile getiriyorum , logları ben düzenli şekilde request atacagım kendi sunucuma
Sadece container içine giriş çıkışları görmem mümkün mü _

Merhaba bunu direkt docker native şekilde yapmanızın bir yöntemi olduğunu sanmıyorum. En azından ben bilmiyorum. Aklıma tek çözüm geliyor. Bir script yazarak “python olur, bash olur” bunun container çalıştığı sürece çalışmasını sağlamak. Bu script container içindeki processleri listeleyecek ve eğer yeni bir process çalışmaya başlarsa sizin istediğiniz yere haber verecek. Ya da 2. bir yöntem olarak docker image’inizi base image olmadan Docker Hub scratch ile sadece uygulama olacak şekilde oluşturmanız. Bu sayede içerisinde shell olmayacak ve dolayısıyla kimse bağlanamayacak. Ama zor olabilir.

peki ubuntu olarak root yetkisi altında logları görme şansım varmı baya baktım sudo su dan sonrası hiç log tutmuyor ? Nasıl bulacagım hakkında bilgi verebilirmisiniz

Container çalıştığı anda çalışan uygulama eğer loglari stdout çıkışına yolluyorsa docker log altyapısı bunları toplar ve docker logs komutuyla görebilirsiniz. Ama sonradan çalış a diğer processlerin stdout çıkışlarını göremezsiniz. Buna çalışan processin idisini öğrenip /proc//fd/1 yolunu tailleyerek ulaşabilirsiniz.