Linux ile Ec2 ya bağlanamıyorum

merhaba hocam. udemy den kursunuzu aldım öğrenmeye çaılışıyorum. windows kurulu bilgisayarımda ubuntu ile ssh -i ile başlayan komutu giriyorum ama Ec2 ya bağlanamıyorum. verdiği hataları araştırdım. chmod 400 ile yetki değiştirme komutum işe yaramıyor hocam. pem uzantılı dosyanın yetkilerini kaldıramıyorum. 555 yada 777 oluyor farklı yetki veremiyorum. problem nerden kaynaklanıyor olabilir. teşekkürler

Windows içinden ssh ile nasıl bağlanmayı deniyor sunuz? Wsl mi kurulu? Eğer öyleyse pem dosyanizi wsl icinde bir foldera taşıyın ve chmod 400 komutunu bu dosya üstünde uygulayın.

hocam ubuntu kurulu. ubuntu da çalışıyorum. pem uzantılı dosyanın yetkilerini ubuntu içine kopyalasam da değiştiremedim. chmod: changing permissions of ‘denemeinstance.pem’: Operation not permitted şeklinde uyarı veriyor

1 Beğeni

hocam udemy de soru cevap bölümünde cevabı buldum. güvenlik protokolüyle ilgili sanırım problem. dosyanın özelliklerinden gelişmiş ayarlarına girip güvenlik ten devralmayı devredışı bırak deyince chmod çalıştı. teşekkürler

1 Beğeni

hocam ayrıca herşeyi silip baştan tekrar yaptım. bu sefer aynı problem çıkmadı. pc üzerinde chmod çalışmadı. onu da ubuntuya kopyalayıp orada yaptım dediğiniz gibi oldu.

2 Beğeni