Bind Mounts ile volume problemi compose version:3

Hocam merhabalar,

udemy deki A’dan Z’ye Docker egitiminizin 28. videosunda host daki klasörü, container icindeki klasöre mount ettiniz. Bunu docker-compose dosyasinda nasil yazariz?

Windows server kullaniyoruz.

Farkli bir sorun da olabilir, bir uygulamada hostdaki klasör mount edilebilirken digerinde olmuyor!
Iki farkli servis ayaga kaldiriyoruz, compose file da. Ikisi de hostdaki farkli klasörü mount etmeli. Üstteki servisten olusan containerda dosyalar gözlemlenirken, report_app de olmuyor. Sizce sebebi ne olabilir?

image

image

Tesekkürler.

IMPORT_FOLDER_REPORT değişkenini echolayın ne dönüyor? istediğiniz folder dönüyor mu? Evetse bir de değişken yerine bu path’i yazarak dener misiniz volume tanımında.

1 Beğeni

Jenkins den aldigi icin, docker inspect yaptigimda IMPORT_FOLDER_REPORT degiskeninin dogru atandigini görebiliyorum.
Path’ i acikca da yazdim hocam ama maalesef.

Dikkatimi ceken bir husus, daha önceki path’i kullandiigimda inreports olarak UPLOAD klasöründekileri görebiliyorum.
RERORT klasörünü UPLOAD’ in icine tasiyip path verdigimde reports oalrak dosyalar containerda görüntüleniyor.
Ama farkli path ile REPORT klasöründeki dosyalar reportss altinda görüntülenmiyor.

Staff ve root rolleri neye bagli degisiyor hocam?