Amazon Web Services (AWS) kategorisi hakkında

Amazon Web Services (AWS) ve tüm alt servisleriyle ilgili konular için oluşturulan paylaşım, soru-cevap ve tartışma kategorisi

Merhabalar hocam, sizin udemy AWS kursunuzu izliyorum ve emin olamadığım bazı noktaları netleştirmek için kısa bir soru soracağım, geçenlerde size soru sorma kısmında küçük bir soru sormuştum yanıtlamıştınız ama doğru anladığımdan emin olmak için size bir kaç şey sormak istedim, umarım cevaplarsınız.

Benim ETSY de bir iki tane e-store um var. Ben daha önceden her e-store için bir pc alıp, yeni internet bağlatıp uzaktan remote control programları kuruyorum. Daha sonra ben ve çalışanlarım remote control programları ile bağlanıp şahsi bilgisayarlarımızdan gün içerisinde erişip siparişler ile ilgileniyorduk.

Çevremden Amazon Web Services’ı duydum ve araştırmaya başladım.

Anladığım kadarıyla bahsedeyim size; benim iş modülüme AWS’nin WorkSpaces Servisi uyuyor sanırım. Yani aslına AWS’den bilgisayar kiralamış oluyorum, uzaktan bağlanma programı olarak da AWS’nin applicationu olan WAM (WorkSpaces Application Manager) ile bağlanacağım sanırım değil mi?

Ve benimle beraber çalışan 2 çalışanım daha var, 45. Bölümde izlediğim IAM ile onlara ve kendime user oluşturmamız ve benim group kurup userlara workspaces servisinde yetki vermem gerekiyor değil mi? ( her gün işlemleri halletmek için root hesapla giriş yapmayacağım kendime kurduğum user ile giriş yapmam gerekiyor yani)

Cevabınızı bekliyor ve değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

İyi günler.