AWS Cloudwatch hakkında

merhaba EC2 kullanıyorum bir ara cloudwatch özelliğini aktif ettim şimdi kapatamıyorum bunu nasıl yapacağım eğitimde göremedim bu kapatılmıyor mu? Gariptir ki hiçbir metrik görünmüyor taranan herşey config de kapalı hiçbir şey açık değil ancak ortalama 20 bin request görünüyor sebebini ne yaptıysam bulamadım. Frankfurt bölgesinde ec2 cloudwatch virgina’da görünüyor her yerden kapalı ama 16 ile 20k civarında request çıkıyor ileride sorun çıkarabilir 12 aylık ücretsiz kullanıyorum nasıl çözerim bilemedim o yüzden sormak istedim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
20bin request görünüyordan kastınız nedir? Nerede görüyorsunuz bu requestleri? Bir screenshot yollar mısınız?

Tabi ekte hepsini ilettim. Görmeniz açısından kırmızı çerçeveye aldım.
Hiçbir şey aktif değil tüm bakabileceğim ayarlara baktım virgina diye bi region ben açmadım nasıl oluştu anlayamadım. Bunu tamamen devre dışı bırakmanın bir yolu yok mudur?

NOT: Yeni kullanıcı 1 resim yükleyebildiği için link olarak iletiyorum görselleri farklı bir hosttan html olarak ilettim oradan sıralı şekilde görebilirsiniz.

https://exportmobil.com/dosya.html

bunu devre dışı bırakmanıza gerek yok. muhtemelen cloudwatch’in kendi metricleri ile alakalı bir durum. Zaten ilk 1milyon request ücretsiz. O nedenle önemsemeniz gereken bir durum yok. İgnore edebilirsiniz.

1 Beğeni

Ücretli kısma geçtiğinde sorun oluşturur diye düşündüm. Birde nasıl kapanır öğrenmek istedim genel olarak kapanmıyor mu?

genel olarak cloudwatch servisini devre dışı bırakmak diye bir konsept yok. cloudwatchin ucertli ve ücretsiz hizmetleri var. mesela ec2 üstünde basit monitoring ücretsiz. siz bir ec2 instance oluşturduğunuz zaman bu basit metricler toplanıyor. siz daha fazla metric görmek isterseniz de detailed monitoringi açıyorsunuz. uzun lafın kısası servisi komple devre dışı bırakmak diye bir şey yok.

1 Beğeni

Anladım bundan sonra dikkat edeyim